Tavaszi adománygyűjtésünk után indulnak nyári esélyteremtő táboraink
Májusban Kapaszkodó programunkhoz kapcsolódóan országos adománygyűjtést hirdettünk. Az így befolyt mintegy 80 millió forintból 9 helyszínen, több mint 400 rászoruló gyerek számára szervezhetünk nyári táborokat. A beérkezett összegből ezen kívül Kapaszkodó programunk keretében a mintegy 3000 gyerekért 22 helyszínen végzett egész éves munkánkat is biztosítani tudjuk.
Kastélyosdombón többek között digitalizáció, sport-egészség, készségfejlesztő, önismereti és művészeti tematikájú bentlakásos táborokat, több – Borsod-Abaúj-Zemplén, Somogy, Hajdú-Bihar és Békés vármegyei – intézményünkben pedig napközis élmény és fejlesztő heteket szerveznek a munkatársaink.
A kirándulások, mozgásfejlesztő sport és kreatív foglalkozások mellett olyan változatos programok is várják a résztvevőket, mint a természetismereti élménytúra, filmklub, lovas programok, hagyományőrzés vagy éppen mesenap. A nyári élményhetek célja, hogy esélyt adjanak a rászorulóknak a hátrányok ledolgozására és a gyermekkor soha vissza nem térő pillanatainak megélésére, így ők is élményekkel feltöltődve térhetnek vissza az iskolapadba szeptemberben.
A hátrányos helyzetű családokban élő gyerekek szociális kompetenciái gyakran fejlesztésre szorulnak. Nyári táborainkban ezért az élménypedagógia módszerével
- az együttműködésre,
- az empátiára,
- mások véleményének elfogadására,
- a sikerek és kudarcok kezelésére
hangolódunk a gyerekekkel, miközben a kommunikációs készségeik is fejlődhetnek.

Egyik népszerű csapatjátékunk az „Aknamező”. Lényege, hogy meg kell találni azt az utat, amelyen a filc aknamezőket kikerülve minden csapattag 5 perc alatt átjuthat a másik oldalra. A kihívás szintjét életkártyákkal, segítségkártyákkal és néhány további szabállyal szoktuk emelni.
A foglalkozás végén közösen kiértékeljük a gyerekekkel a tapasztalataikat, továbbá, hogy mit tanultak.
Ez a játék segít többek között a koncentráció, a kommunikáció, az együttműködés, illetve a segítségkérés- és adás képességének fejlesztésében.
A gyerekek különböző tréneri foglalkozásokon keresztül tanulhatják meg, hogyan készülhetnek fel az életben előforduló bizonyos nehéz helyzetekre. Így például a játékok egyik csúcspontja, a „Pókháló”, amelynek végrehajtása hatalmas együttműködést, közös tervezést, rendszerben gondolkodást és empátiát is igényel. A végén persze a siker katarzisát is magukkal vihetik a csapatjátékosok.