Pszichiátriai Betegek Nappali Intézménye, Eger
Kiknek segítünk?
Központunkban Heves megyében élő, 18. életévüket betöltött, önellátásra képes pszichiátriai betegek számára kínálunk ingyenes szolgáltatásokat. Az igénybevétel kérelem benyújtásával történik, amihez szakorvosi igazolás szükséges.
Hogyan segítünk?
Az Egri Pszichiátriai Betegek Nappali Intézményének célja és feladata:
- az ellátást igénybe vevők komplex pszicho-szociális rehabilitációja
- a társadalomba és a korábbi vagy új közösségekbe történő visszailleszkedés támogatása
- új kapcsolatrendszerek kialakításának segítése
- az elvesztett készségek és képességek visszaszerzésének az elősegítése
- az ellátottak életminőségének megtartása és javítása
Ennek érdekében az intézmény az ügyfelek szociális, egészségi, mentális állapotának megfelelő közösségi szolgáltatásokat szervez, valamint személyre szabott rehabilitációs programokat biztosít.
Az Egri Pszichiátriai Betegek Nappali Intézményének szolgáltatásainak bemutatása:
Tanácsadás: az ügyfél bevonásával történő folyamat, mely során élethelyzetére, szükségleteire reagáló vélemény- és javaslatkialakítási folyamat történik (pl: életvezetési tanácsadás, szociális ellátásokról információnyújtás, ügyintézés segítése stb.).
Esetkezelés: Az esetkezelés során az ügyfél problémájának megoldására, illetve céljai elérésére irányuló, megállapodáson, valamint együttműködésen alapuló, tervszerű segítő kapcsolat alakul ki. Mozgósítjuk az igénybe vevő saját erőforrásait, továbbá feltérképezzük azokat a szolgáltatásokat és juttatásokat, amelyek bevonhatóak a személyes célok elérésébe, újabb problémák megelőzésébe. A Pszichiátriai Betegek Nappali Intézményében ilyen folyamat a munkához való hozzájutás segítése, az önellátásra való képesség fenntartása és javítása, a változtatásra motiváló tényezők feltárása, illetve a problémamegoldó beszélgetések.
Háztartási vagy háztartást pótló segítségnyújtás: Az intézményben igény szerint lehetőség van tisztálkodásra és mosásra is.
Készségfejlesztés: stresszkezelés; a problémamegoldó készség és a célok eléréséhez kapcsolódó készségek fejlesztése; a társas kapcsolatok kialakításához, valamint az önálló életvitelhez szükséges készségek fejlesztése, Ilyen foglalkozások: harmónia-óra, torna, hangoljon- angolra, kreatív műhely, jóga és egyéb csoportfoglalkozások.
Közösségi fejlesztés: önsegítő csoportok szerveződésének segítése, működtetése; kulturális és szabadidős programokon való részvétel (színház, uszoda); ismeretterjesztő programokon való részvétel prevenciós céllal; tájékoztatás nyújtása betegcsoportoknak egészségügyi intézményekben. Szóróanyagok elhelyezése az önkormányzatnál, családsegítőben, pszichiátriai gondozóban, gondozási központokban, a területileg illetékes pszichiátriai osztályokon, a kórházi osztályokon.
Tevékenységeink
Segítünk
• hivatalos ügyek intézésében,
• munkakeresésben,
• életvezetési tanácsadással,
• elvesztett készségek és képességek visszaszerzésében,
• speciális önszerveződő csoportok működésében.