Az EFOP-2.2.15-16-2017-00006 számú, „Másokért növekedni – A Magyar Ökumenikus Segélyszervezet infrastrukturális hátterének fejlesztése” elnevezésű projekt 2017. július 01.-2020. augusztus 31. között valósult meg. A támogatás összege bruttó 650 000 000 Ft, a támogatás mértéke 100%.
A pályázat során a Segélyszervezet infrastrukturális hátterét fejlesztette új raktárbázisok, illetve közösségi pontok/fejlesztő központok kialakításával, valamint a humanitárius és karitatív feladatok ellátásához kapcsolódó logisztikai és raktározási kapacitások bővítésével. A tevékenység célja az volt, hogy a Segélyszervezet intézményhálózata kiegészüljön egy új feladatellátási helyszínnel (Gönci járás – Vizsoly – Fejlesztő Központ), illetve meglévő szolgáltatási helyszíneit (Miskolc, Kastélyosdombó, Debrecen) 5 új szolgáltatás kialakításával (regionális raktárbázis – Miskolc, Kastélyosdombó, Debrecen; Fejlesztő Központ –Miskolc; Esély Tábor – Kastélyosdombó) fejlessze. A projektnek köszönhetően a Segélyszervezet még szélesebb ügyfélkört ér el, illetve olyan területen is megjelent, ahol korábban nem volt jelen.
A program célja az volt, hogy a Segélyszervezet az általa nyújtott szolgáltatásokat szakmailag magas színvonalon legyen képes biztosítani. A pályázat révén a fejlesztések helyszínein dolgozó munkatársak és a programokba bevont önkéntesek munkakörülményei javultak. Az újonnan kialakított, illetve továbbfejlesztett szolgáltatások lehetővé teszik, hogy a Segélyszervezet a jelenleginél szélesebb körben érje el a hátrányos helyzetű személyeket, családokat. Az új régiós raktárbázisok kialakítása lehetővé teszi, hogy az ott élő hátrányos helyzetű családokat, illetve a természeti katasztrófák károsultjait a Segélyszervezet gyorsabban és hatékonyabban érje el, s a krízis helyzet kezelését a lehető legkorábbi időpontban megkezdje. A fejlesztések által olyan hiánypótló szolgáltatások jöttek létre, melyek korábban nem vagy csak részben voltak elérhetők az adott településen, régióban. A szolgáltatásokhoz való hozzáférés javítása csökkenti azokat a területi egyenlőtlenségeket, amelyek korábban a szolgáltatás hiányából adódtak, s segíti, hogy az ügyfelek lakókörnyezetükhöz közel kaphassák meg a számukra szükséges szolgáltatásokat.
Jelen projekt forrását az Európai Regionális Fejlesztési Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosította.