A családok és gyerekek felzárkózását segítő közösségi programokat a nappali ellátást nyújtó intézményben több esetben felfüggesztették vagy kisebb csoportokra osztva történnek. A szociális szolgáltatások egy részénél a segítő munkát úgy szervezték át, hogy a kapcsolattartás ne igényeljen személyes találkozást, tehát a tanácsadások telefonon vagy online, az adományátadások pedig kontakt nélkül zajlanak.
A Segélyszervezet csepeli és miskolci Közösségi Pontjain belátható időre kizárólag online térben zajlanak a foglalkozások. A vizsolyi, lakócsai, felsődobszai, pusztakovácsi-kürtöspusztai, boldogkőújfalui és kastélyosdombói Jelenlét Pontokon, illetve több Biztos Kezdet Gyerekházában kisebb csoportok szervezése mellett párhuzamosan online is be lehet kapcsolódni a foglalkozásokba. Ennek köszönhetően virtuálisan azok is részt tudnak venni a közösségi alkalmakon, akik tartanak a személyes találkozástól. A közösségi intézmények online platformokon létrehozott zárt csoportok működtetetésével folyamatos, élő kapcsolatot tudnak ápolni minden támogatottal, legyen szó játékos feladatok, feladványok küldéséről a gyermekeknek, az ügyintézésben nyújtott támogatásról a szülőknek, vagy éppen az információáramlás biztosításáról.
Jól működik a Felzárkózó települések program keretében működtetett tanulópár program is, melynek keretében 27 nehéz körülmények között élő gyermek számára szerveztek összesen 40 budapesti gimnazistát, akik online segítik őket például matematika, magyar, természettudományok, fizika vagy nyelvek tanulásában.
Továbbra is speciális feladatokkal szembesülnek a Segélyszervezet által működtetett családok átmeneti otthonai. A 40 fős intézményekben a higiénés körülmények biztosítása mellett az intézmények munkatársai mindent megtesznek azért is, hogy a járványhelyzet miatt otthon maradni kényszerülő gyermekek ellátásában illetve korrepetálásában is maximális támogatást nyújtsanak a családoknak.