Az elnök-igazgató prezentációjában ismertette az előző évi adventi pénzadománygyűjtésből megvalósuló segélyakciókat, egész éves programokat és fejlesztéseket. Elmondta, hogy a 236 millió forintból 2019 adventjén közel 26 millió forintot fordítottak ünnepi segélyakciókra: több ezer adag melegétel kiosztására, tüzelőre, élelmiszersegély-csomagokra, valamint a segélyszervezet átmeneti otthonaiban élő családok és további több ezer gyermek számára szervezett karácsonyi programokra. A fennmaradó forrásokat a Segélyszervezet a járványhelyzetben is egész évben folyamatosan működő szociális intézményeinek támogatására, valamint konkrét fejlesztésekre fordította. Utóbbiak közül Lehel László kiemelte a Segélyszervezet Szolnokon található családok átmeneti otthonát, melynek külső-belső megújulásához az adventi adományok jelentősen hozzájárultak. A 2019-es gyűjtés adományainak köszönhetően valósulhatott meg a csepeli Szociális és Fejlesztő Központ fűtésrendszerének korszerűsítése, és a kastélyosdombói szociális gazdaság újabb munkahelyeket jelentő fejlesztése is. Az elnök-igazgató röviden beszélt a 2021-es fejlesztési tervekről is, kiemelve a szolnoki és az olaszliszkai központok közösségi terekkel és játszóudvarral történő bővítésének szükségességét, annak érdekében, hogy a Segélyszervezet még több gyermeket tudjon fogadni közösségi és fejlesztő programjain, valamint napközis táboraiban.
Lehel László hangsúlyozta: a Segélyszervezet egész éves munkája ma már elképzelhetetlen a széleskörű ünnepi összefogás nélkül. Az Ökumenikus Segélyszervezet 19 regionális központban közel 400 munkatárssal 80 szociális szolgáltatást működtet. A Segélyszervezet évente családok tízezreinek nyújt kézzelfogható segítséget élelmiszer, ruha vagy éppen tanszerek formájában, átmeneti otthonainkban családok százainak biztosít lakhatást és átfogó támogatást a továbblépéshez. Kapaszkodó programjában a Segélyszervezet több mint 2000 gyermeknek ad esélyt a szegénység okozta hátrányok leküzdésére. A program keretében a járványhelyzet miatt a szervezet sok tanulónak nyújtott segítséget a digitális oktatásba való bekapcsolódáshoz is. Az elnök-igazgató hozzátette: az Ökumenikus Segélyszervezet az adventi adománygyűjtésnek köszönhetően tudja hatékonyan működtetni az évente mintegy 200 bajba került család számára menedéket nyújtó családok átmeneti otthonait, a legkisebb gyermekeknek és szüleiknek támogatást nyújtó biztos kezdet gyerekház intézményeit, továbbá Országos Segélyközpontját, mely utóbbi 2020-ban is krízishelyzetbe került családok ezreinek nyújtott segítséget. Sok olyan családnak, akik a járvány miatt kerültek nehéz helyzetbe és fordultak a Segélyszervezethez. A krízistámogatások számának megnövekedése ellenére a Segélyszervezet legfőbb célkitűzése továbbra is az esélyteremtés, a valódi kitörési pontok kínálása a szegénységből. Ennek érdekében sok családdal a Segélyszervezet munkatársai éveken át foglalkoznak, hogy aztán önállóan is boldoguljanak.
Gáncs Kristóf, a segélyszervezet kommunikációs igazgatója elmondta: hosszas előkészületek és széleskörű partneri összefogás előzte meg a gyűjtést annak érdekében, hogy idén is minél többekhez jusson el a felhívás és minél egyszerűbben lehessen csatlakozni az országos összefogáshoz. Az adománygyűjtési formákat ismertetve kiemelte: a 1353-as adományvonalon hívásonként, illetve sms-enként 250 forinttal bármikor és bárhonnan lehet csatlakozni az összefogáshoz. Aki nagyobb összeget szeretne felajánlani és rendelkezik bankkártyával, az itt, a honlapon egyszerűen és biztonságosan adakozhat. Természetesen továbbra is lehet segíteni átutalással és csekken a 11705008-20464565 bankszámlaszámon is.
A kommunikációs igazgató emlékeztetett arra is, hogy bár az advent csak a mai napon veszi kezdetét, az előző évekhez hasonlóan a gyűjtés a Tesco áruházakban már november 16-án elkezdődött, és advent első vasárnapjáig már több mint 35.000 kupont vásároltak az áruházak kasszáinál. A nagyobb postákon kihelyezett gyűjtődobozokban gyűjtik a pénzfelajánlásokat vagy csekken lehet adományozni.
A sajtótájékoztató résztvevői végül az adományvonal 1353-as számait megformáló installáció mellől élelmiszert, ruhát, tűzifát és gyermekjátékokat tartalmazó adománycsomagokat indítottak útnak egy rászoruló családhoz kifejezve ezzel azt, hogy a telefonhívásokból is valódi adomány, tényleges segítség lesz.